ساخت افکت اینستاگرام
اینستاگرام

ساخت افکت اینستاگرام

 

اما باید گفت گزینه‌های دیگری نیز هست که امکان می‌دهد برند جذاب‌تری داشته باشید و آن فیلترها هستند که کمک می‌کنند تا برند شما در معرض دید افراد بیشتری قرار گیرد؛ اما فیلترهای AR اینستاگرام چیست؟ چگونه با گوشی افکت اینستاگرام بسازیم؟ در ادامه اطلاعات بیشتری به دست می‌آوریم.

 

فیلتر AR اینستاگرام چیست؟

ساخت افکت اینستاگرام با کمک فیلترهای (AR) امکان‌پذیر است. این‌ها افکت‌های کامپیوتری هستند که برای قرار گرفتن بر روی تصاویر واقعی طراحی شده‌اند. فیلترهای AR با دوربین کار کرده و یک لایه یا تصویر در پیش‌زمینه یا پس‌زمینه تصویر اضافه می‌کنند.

با اینکه فیلترهای AR اینستاگرام در سال 2017 معرفی شدند تا همین اواخر برای کسی امکان ایجاد فیلترهای AR وجود نداشت. فیسبوک اپلیکیشن فیلتر AR داخلی خود را به نام Spark AR Studio منتشر کرد که با آن می‌توانید فیلترهای فیسبوک و اینستاگرام خود را بسازید.

علاوه بر این، Spark AR Studio Player در فروشگاه Play Google برای دستگاه‌های Android و App Store Apple برای iPhone در دسترس است. این برنامه این فرصت را می‌دهد که ببینند ساخت افکت اینستاگرام در تلفن‌های هوشمندشان چگونه است.

 

برنامه Spark AR Studio چیست؟

چگونه با گوشی افکت اینستاگرام بسازیم در پاسخ به این سؤال باید گفت، برنامه Spark AR Studio یک برنامه ساخت فیلتر اینستاگرام است که امکان شخصی‌سازی تصاویر و ویدیوها را برای فیسبوک و اینستاگرام فراهم می‌کند. درحالی‌که ایجاد فیلتر کار پیچیده‌ای به نظر می‌رسد، Spark AR Studio ساخته شده تا این فرآیند را آسان کند. همچنین این برنامه مجموعه‌ای از ویژگی‌ها را دارد که در ادامه توضیح داده می‌شود:

 

طراحی بدون کد

ساخت افکت اینستاگرام بدون کد نویسی جدید نیست و ما سال‌هاست که برای طراحی‌هایمان در حال استفاده از این ایده هستیم؛ با کمک قابلیت‌هایی مانند drag&drop (کشیدن و رها کردن). در نرم‌افزارهایی Spark AR Studio از این قابلیت نهایت استفاده شده است. برنامه‌نویسی بصری به شما کمک می‌کند تا عناصری را برای تعامل اضافه کنید، همچنین اشیایی را که طراحی می‌کنید به‌صورت متحرک درآورید و با توجه به واکنشی که شی به تعاملات دارد از آن استفاده کنید.

 

وارد کردن اشیا و صداها

در ساخت فیلترهای اینستاگرام باید شی‌های مناسب را اضافه کنید. نرم‌افزار Spark AR Studio امکانات زیادی برای افزودن فایل‌های صوتی و اشیاء سه‌بعدی در اختیار شما می‌گذارد و سپس ویژگی‌های مورد نظر خود را به شکلی که می‌خواهید تغییر دهید. آن‌هایی که ساخت افکت اینستاگرام را تازه شروع کرده‌اند، باید بدانند برنامه کاربردی Spark AR Studio پر از اشیای رایگانی است که می‌توانند در طراحی‌های خود استفاده کنند. این نمونه‌های رایگان به دلیل مشارکت بین رسانه‌های اجتماعی و Sketchfab در دسترس همگان هستند.

 

انتشار افکت‌ها در اینستاگرام

هیچ چیز مانند توانایی انتشار فیلتر AR به‌طور مستقیم در اینستاگرام، راحتی استفاده از این ابزار را بیان نمی‌کند. برنامه Spark AR Hub به شما کمک می‌کند فیلتر AR خود را برای تأیید ارسال کنید. این فرآیند ممکن است چند روز طول بکشد و اگر فیلتر AR شما دستورالعمل‌های مختلف را رعایت کند، برای استفاده ظاهر خواهد شد. برنامه Spark AR Hub همچنین به سازندگان این فرصت را می‌دهد تا ساخت افکت اینستاگرام را در فیسبوک و اینستاگرام مدیریت و درک کنند.

 

فیلترهای AR اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهند که عملکرد فیلترهای خود را با افکت‌هایی که می‌توان روی چهره‌ها اعمال کرد، گسترش دهید و در واقع با آن‌ها به ساخت افکت استوری اینستاگرام بپردازید. این امر تجربه تعاملی‌تری برای کاربران ایجاد می‌کند. از آنجایی که با نرم‌افزار Spark AR Studio امکان افزودن فیلترها و طراحی تعاملی آن‌ها وجود دارد، فیلترها می‌توانند بر اساس حرکات سوژه مورد نظر دچار تغییرات متناسب شوند. امکانات این برنامه ساخت فیلتر اینستاگرام شامل موارد زیر می‌شود:

 

قابلیت‌هایی برای افکت چهره

نرم‌افزار Spark AR Studio قابلیت‌های پیشرفته‌ای برای ساخت افکت اینستاگرام دارد که ردیابی چهره را برای جلوه‌های تعاملی و واقعی اعمال می‌کنند. این قابلیت برای کاربران بسیار جذابیت داشته و از طرفی هم می‌تواند مخاطبان بیشتری را جذب کند.